NFL zná dalšího šampiona s méně jak stovkou naběhaných yardů

Statistiky jsou obecně od toho, aby se překonávaly. Kromě toho, aby si fanoušek dokázal hráče či mužstvo v různých parametrech porovnat s jiným, čekají jednotlivé pozice v tabulkách na své přemožitele. I několik dat z nedávno skončeného Super Bowlu se vmísilo mezi nejvyšší příčky jednotlivých kategorií. Většinu z nich si samozřejmě necháme do točeného pořadu, který vyjde zhruba za týden (čekáme totiž na potvrzení zajímavého hosta). O té první kategorii se záměrně zmiňujeme takto předem, neboť zasahuje do pořadí jednoho níže uvedeného přehledu. Jak již titulek napovídá, jedná se o vítěze Super Bowlu s nejméně naběhanými yardy.  

Grafika1

Mužstvo Green Bay Packers se se svými padesáti naběhanými yardy dostalo v historické tabulce na druhou příčku hned za vedoucí Rams (SB XXIV, 29yardů). Packers této vzdálenosti dosáhli díky třinácti pokusům. Jedenáctkrát běžel s míčem Starks (52 yardů bez TD) a dvakrát Rodgers, který ale dva yardy ztratil. Nejvíce yardů po zemi získali Packers v první čtvrtině (21), kdy Starksovy běhy byly součástí čtyř a půl minutového útoku, jenž poprvé měnil skóre utkání. Naopak nejméně yardů (0) běhovou hrou získali Packers ve čtvrtině třetí.

Pittsburgh naběhal celkem 126 yardů a jedna běhová akce Steelers skončila Mendenhallovým touchdownem. Od Steelers se běhová hra dala očekávat více a měla být jakýmsi bonusem v minizápase obou útoků. Byli jsme ale svědky zápasu, v němž o vítězi rozhodly daleko jiné faktory, než hra po zemi obou mužstev. Přesto je ale potřeba zdůraznit, že omezenější hra po zemi právě při Super Bowlech je jakýmsi trendem, neboť od vítězství New Yorku Giants (XLII) figurují všechna vítězná mužstva v přehledu s nejméně naběhanými yardy v historii Super Bowlů.

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s