Rod Woodson jmenován asistentem trenéra cornerbacků Oaklandu Raiders

Do funkce asistenta trenéra cornerbacků v Oaklandu Raiders byl v nočních hodinách našeho času jmenován bývalý hráč a člen footballové síně slávy Rod Woodson. Pětačtyřicetiletý Woodson se tak poprvé během svého působení u profesionálního footballu dostává do trenérské funkce a s velkou pravděpodobností opustí v co nejbližší době post specialisty ve studiu společnosti NFL Network, kde mimo jiné vystupoval v pořadu NFL Total Access a Thursday Night Football.

G2

 

Woodsonova profesionální kariéra začala draftem v roce 1987, kdy si jej jako celkovou desítku vybrali Pittsburgh Steelers. Po deseti letech u Steelers podepsal Woodson kontrakt se San Franciscem 49ers. Zde ale vydržel pouhý rok. V období 1998-2001 nastupoval v dresu Baltimoru Ravens, kde také oslavil v sezóně 2000 vítězství v Super Bowlu. Svoji bohatou a velmi úspěšnou hráčskou kariéru zakončil jedenáctinásobný účastník Pro Bowlu v Oaklandu Raiders, jejichž barvy hájil v letech 2002 a 2003. Ve všech mužstvech nosil Woodson dres s číslem 26.

G2

Na svém kontě má Woodson i několik rekordů a úctyhodných statistických údajů. Mezi ty nejznámější patří rekord NFL v nejvyšším počtu touchdownů naskórovaných po interceptionech (12) a třetí místo v historické tabulce celkového počtu interceptionů (71).
Do Pro Football Hall of Fame byl společně s Bobem Heayesem, Randallem McDanielem, Brucem Smithem, Derrickem Thomasem a Ralphem Wilsonem Jr. zvolen v roce 2009.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s