Peterson za rok v Londýně?

Snad žádný z přímých účastníků není nadšen výlukou NFL, která před několika dny začala. Zájmy, které ligu dostaly do této fáze, bývají různorodé. Tak jak to koneckonců v těchto případech bývá. Zájmů je několik, předmět je prakticky jen jeden – peníze. Na jedné straně stojí vlastníci klubů, na druhé straně NFLPA, tedy hráčská asociace.

Grafika1

V prvním případě jde o jakési sdružení obchodníků, kterým může jít více o obchod než o football a profesionalitu tohoto sportu znají spíše díky zeleným či červeným číslům ze svých ekonomických statistik. Přesto, že se mezi nimi nachází pár majitelů, jejichž kluby nemusí nijak zvlášť prosperovat, na fanouška mohou působit dojmem, že jim jde o to, aby jejich zelená čísla byla ještě zelenější. Na druhé straně, zjednodušeně řečeno, stojí hráči. Těm jde o peníze samozřejmě také, ale spíše z toho principielního hlediska. Kromě peněz ale každého hráče ještě zajímá, co bude dělat v době, kdy budou kola NFL zcela zastavena. Obchodník bude stále „sedět na židli“, ale hráč se potřebuje hýbat a určitě mu k tomu nebude stačit dávka drilů, díky kterým si bude udržovat svoji zdatnost. Už teď se několik hráčů představilo ve svých nových, věřme že dočasných, rolích.

WR Chad Ochocinco začal trénovat s klubem Sporting Kansas City, účastníkem Major League Soccer. V jeho případě jde ale jen o čtyřdenní zkoušku sportu, který si chtěl vyzkoušet. Na koordinaci Ochocinca je více jak zřejmé, že je zvyklý na zcela jiný druh pohybu, což je pochopitelné a není žádný div, že je na poměry socceru o něco rychlejší.

Při případné výluce NFL nebude zahálet ani další hvězda ligy, která již v těchto dnech plní tréninkové dávky daleko závaznějšího cíle. RB Minnesoty Adrian Peterson se rozhodl probojovat se na Olympijské hry konané za rok v Londýně, co by atlet na „rychlých“ tratích. Sám Peterson se nijak netají skutečností, že atletika je jeho velkou vášní a nyní má jedinečnou možnost dotáhnout svůj dávný sen do zdárného konce. Lásku k atletice zdědil Peterson po svojí matce Bonitě Jackson, která běhala sprinty a skákala do dálky na University of Houston. Zde momentálně Peterson trénuje běhy na 200 a 400 metrů. Začátkem dubna už měl Peterson nastoupit ve štafetách na obou zmíněných vzdálenostech. Z těch se ale nakonec omluvil, ale svoji účast přislíbil v dalších závodech, jež se budou konat během jarních a letních měsíců.

Ani samotná NFL nezahálí během výluky a prakticky denně je schopna vyprodukovat zprávu, která zahýbe footballovou veřejností. Ta poslední se dotkne samotných zápasů, ať již začne sezóna letos v pravidelném termínu či později. Vedení NFL rozhodlo o zásah do pravidel v podobě posunutí značky pro výkopy ze třiceti yardové na pětatřiceti yardovou čáru. Případný touchback po diskuzích zůstane na dvacítce. Jeho posun byl plánován na pětadvaceti yardovou vzdálenost od vlastní endzóny. Dalším bodem hlasování bylo zavedení pravidla o přezkoumání videa jakékoliv situace, při které dojde ke změně skóre. Důvodem je zamezení nesportovního chování, které se často (např. při exekuci field goalu) vyskytuje. O tomto bodu jednání bude liga rokovat na dalším zasedání v květnu.

České publikum se v nejbližší době může těšit na první letošní vystoupení Prague Panthers na domácí půdě. Účastník nejvyšší rakouské soutěže přivítá v neděli 27. 3. od 14.00 na atletickém stadionu v Edenu zatím vedoucí mužstvo AFL, Raiffeisen Vienna Vikings. Ti minulý týden porazili Salzburg Bulls 65-7. Do tabulky se jim ale dle známých pravidel o pětatřicetibodovém rozdílu započítává skóre 42-7. Salzburg bude pravděpodobně jako loni okupovat spodní příčky ligové tabulky a tak není třeba se znepokojovat debaklem, který mu Vikings uštědřili. V jejich řadách působí čerstvá posila klubu RB Tony Hunt, který má zkušenosti i se zápasy NFL. Pětadvacetiletý Hunt byl draftován v roce 2007 Philadelphií Eagles ve třetím kole (celkově na 90. místě). Během dvou let strávených u Eagles odehrál více utkání v tzv. pre-season než v samotných ligových střetnutích. Před týdnem se Hunt předvedl třemi touchdowny (2x osmi yardový, 1x dvou yardový), které stihl naskórovat během první čtvrtiny, již Vikings vyhráli 41-0. Z celkových sedmnácti běhových pokusů Vikings se Hunt dostal k balonu sedmkrát a uběhl 52 yardů. Do pasové hry se zapojil jedenkrát a získal pro svůj tým jedenáct yardů. Po svém třetím TD se již Hunt do konce zápasu žádné akce neúčastnil. V tu chvíli zbývalo do konce první části odehrát ještě necelou minutu a tři čtvrtě. Otázka je, jak moc by byl vytěžován ve vyrovnanějším utkání. Vikings měli o devět pokusů vzduchem více než po zemi.
O svých výkonech nás nakonec Vikings přesvědčí již tuto neděli. Doufejme, že oproti vídeňskému klubu si druhou výhru v sezoně AFL připíší Prague Panthers.  

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na Peterson za rok v Londýně?

 1. Tom napsal:

  Chlapi chválím článek, ale když to píšete v češtině, tak je dobré být to napsat komplentně v češtině. Tím mám na myslí skutečnost, že "University of Houston" je přeložitelná jako "Houstunská univerzita".Jinak zajímavé informace a udržujte stejnou úroveň.

 2. milkac napsal:

  Tom: podle mě by se jména univerzit, měst a týmu by se překládat neměly.Taky my vadí když cizinci říkají Charles bridge místo Karlův most, Ale asi je to spíš na každým individuálně jak to bere,Jinak pěknej článek. Už se těším až proti sobe na OH na 200m poběžej Bolt a Peterson 😀

 3. HMS napsal:

  Bohužel tato otázka pro nás bude asi vždy velmi složitá. Stejně tak byste nám totiž Tome mohl vytknout, že jméno Petersonovy matky jsme nechali v jejím původním tvaru a "nepočeštili" jej. Tímto se bohužel ocitáme na velmi tenkém ledě a nejeden češtinář by nám mohl vytýkat spousty dalších chyb. Nicméně, pro nás má zachování jistých originálních termínů svoji podstatu. Svým způsobem bychom pak mohli překládat i jména mužstev NFL, což by ve výsledku vypadalo velmi neseriózně.Přesto děkujeme za reakci, které si vážímes pozdravy HMS

 4. Tom napsal:

  Pro mě osobně je to spíše o skutečnosti, že jméno osoby je jméno osoby, což bych nečeštil nikdy na druhou stranu tady jde spíše o skutečnost, že by tento článek mohl číst někdo, kdo neumí anglicky. Tím je to pro daného člověka jasnější.Každopádně souhlasím, že je to někdy velmi složité určit codobré přeložit a co není. Tuto skutečnost jsem pochopil, když jsem psal seminárku ze zeměpisu, kdy to byl čistý překlad.Děkuji za Vaše vyjádření

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s